Funkcja WDR pozwala na dokładniejsze odwzorowanie rozpiętości pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami obrazu. Oznacza to, że w przypadku występowania na rejestrowanym obrazie wideo jednocześnie bardzo jasnych i ciemnych obszarów, będą one bardziej szczegółowe i lepiej widoczne. Funkcja ta pozwala na uzyskanie lepszego obrazu podczas jazdy np. w bardzo słoneczne dni.
Funkcja trybu parkingowego Viofo wykorzystuje detekcję ruchu przed obiektywem oraz czujnik wstrząsów (G-Sensor).
Gdy funkcja trybu parkingowego jest włączona, urządzenie rejestruje wstrząsy oraz ruch przed obiektywem. Ciągły odczyt ruchu i wstrząsów odbierany jest jako jazda samochodu — kamera działa wtedy w trybie normalnym — nagrywa wideo w ustalonej rozdzielczości i liczbie klatek na sekundę.
Po upływie 1m30s bez ruchu przed obiektywem oraz braku odczytu z G-Sensora, kamera przechodzi do trybu czuwania.
W tym trybie aktywne są detekcja ruchu i czujnik wstrząsu w najwyższej czułości. Po wykryciu ruchu, rejestrator rozpocznie nagrywanie poklatkowe (z liczbą klatek na sekundę ustaloną wcześniej przy włączaniu funkcji), a po 1m30s bez zarejestrowania ruchu, przechodzi ponownie do czuwania. W przypadku wykrycia wstrząsu, kamera przechodzi do trybu normalnego i nagrywa ze zwyczajnymi parametrami. Po upływie 1m30s, nagrywanie zostaje zatrzymane i rejestrator przechodzi w tryb czuwania.